3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Double , ,

Dobrze urządzony dom, to marzenie każdego posiadacza domu. Nie trudno jest umeblować dom, lecz jak w konsekwencji będzie on wyglądał trudno powiedzieć. Może się zdarzyć, że przypadkowo uda się stworzyć przyjemne i gustowne miejsce. Ale najczęściej tak nie jest. I przypadkowo umeblowany dom wygląda na składowisko różnego koloru, wielkości i stylu mebli i dodatków. Całość nie wygląda ciekawie, czasem nawet budzi niesmak. I źle się człowiek czuje przebywając w takim domu, który nie ma stylu i pozbawiony jest dobrego smaku. Pragnąc zaaranżować swój dom warto przejrzeć różne projekty wnętrz, które przedstawi nam projektant wnętrz. Czyli osoba wykształcona w tym kierunku, posiadająca dobry gust i spore doświadczenie zawodowe.

Pomieszczenia wyposażone w meble, sprzęty i dodatki do domu takie, jak na przykład rośliny mogą wyglądać uroczo i gustownie. Ponadto stanowić oazę spokoju, gdyż obecność roślin sprawia, że ożywia się dom. I jednocześnie powstaje przyjazna dla człowieka przestrzeń wypełniona roślinami. Stworzenie takiego mini ogródka na przykład w salonie jest strzałem w dziesiątkę. Najbardziej odpowiednie do tego są kwiaty wysokie, o drobnych listkach i niekoniecznie kwitnące. Takie wysokie i niekwitnące kwiaty o drobnych listkach ustawione w jednym miejscu w naszym salonie stworzą namiastkę lasu. Taki zielony kącik wygląda przesympatycznie i działa na człowieka orzeźwiająco i jednocześnie uspokajająco.

W salonie takim mogą znaleźć się również drewniane skrzynki, stylowy stół z krzesłami, jak i pewne dodatki dobrane do otaczającego stylu. Drewniane skrzynki mogą również znaleźć się w sypialni i służyć za schowek na pościel, czy bieliznę. W dziecięcym pokoju także się sprawdzą. Będą stanowić składzik na zabawki i dziecięce skarby lub na dziecięce ubrania. Nie bez znaczenia w takiej aranżacji wnętrz jest fakt, że całość jest ukierunkowana na ekologię. Dom z roślinami oddycha lepiej niż ten, w którym nie ma roślin. Ponadto posiadając w domu kwiaty uczymy najmłodsze pokolenie dbania o rośliny. Rośliny mogą również być użyte do aranżacji okien. I stanowić ich ozdobę, którą będą podziwiać także przechodnie.

Aranżacja wnętrz nie należy do najłatwiejszych zwłaszcza wtedy, gdy jest rodzina wielopokoleniowa. I każdy domownik ma inną wizję wnętrza domu. Najstarsze pokolenie kocha klasykę. Najmłodsze nowoczesność z odrobiną awangardy. A średnie pokolenie z powodu braku czasu wolałoby aranżację minimalistyczną, która zakłada wyposażenie pomieszczeń w najpotrzebniejsze meble i sprzęty. Za to dużo przestrzeni, która ułatwi sprzątanie. W takiej sytuacji można zaaranżować pomieszczenia w różnorodnych stylach, w zależności od preferencji mieszkańców domu. Wówczas nikt nie będzie musiał z niczego rezygnować. I każdy poczuje się dobrze we własnym domu. Lecz cześć wspólna, jak salon, jadalnia, kuchnia niech będą zaaranżowane tak, jak życzy sobie osoba, która głównie dba o ład i porządek w tych pomieszczeniach. Czyli osoba należąca do średniego pokolenia. Ponieważ to ona będzie ponosić największy wysiłek w sprzątaniu pomieszczeń. Gdyż najstarsze pokolenie nie ma już tyle sił. A najmłodsze pokolenie nie ma zazwyczaj czasu na porządki w całym domu.