3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Double , ,

Z pewnością każdy z nas zastanawiając się nad przyszłością swoją i swojej rodziny zastanawiał się nad tym, gdzie będzie mieszkał. Czy to będzie mieszkanie z balkonem, czy parterowy domek z ogrodem…

Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem, w którym młode małżeństwa wybierają właśnie wybudowanie swojego wymarzonego domku na wsi. Od czego trzeba zacząć?

Jeśli masz gotówkę, możesz już zacząć szukać działki budowlanej, bądź działkę w planach do przekształcenia na działkę budowlaną. Pojedź do starostwa w danym obszarze, który Cię interesuje i popytaj się o możliwości przerobienia działek na budowlane. Jeśli nie posiadasz jeszcze gotówki na wymarzony domek – nie martw się. Instytucje bankowe pomagają w spełnianiu marzeń oferując kredyty. Aby mieć zdolność kredytową, trzeba być zatrudnionym na umowę o pracę przynajmniej 3 miesiące wstecz, największą zdolność kredytową mają dorosłe osoby mające stabilną pracę, mało miesięcznych zobowiązań oraz najlepiej nikogo na utrzymaniu (mowa tu o dzieciach). Przed wzięciem kredytu sprawdź lepiej czy będziesz w stanie ponad połowę swojego życia miesiąc w miesiąc spłacać raty kredytu. Biorąc mieszkanie albo budując domek pod hipotekę masz trochę mniejsze odsetki kredytu do spłaty, ale w razie Twojej niewypłacalności, bank odbiera Ci Twoje wymarzone lokum.

W Internecie widzi się ogłoszenie za ogłoszeniem ze sprzedażą działki albo nieruchomości. Warto się tym zainteresować jak najszybciej, ponieważ z roku na rok ich ceny będą wzrastać. Jest to spowodowane coraz częstszym wyprowadzaniem się ludzi z miasta na wieś. Każdy marzy o swoim własnym kawałku ziemi, gdzie można w lecie postawić basen i się wykąpać w upalne dni, a w zimie zrobić swoje prywatne ognisko z kiełbaskami przy gitarze i tańcach. Jednak komfort mieszkania poza miastem staje się z roku na rok większym trendem, który szybko się nie zmieni. Działki i nieruchomości sprzedają się w zastraszającym tempie z powodu coraz bardziej bogacącego się społeczeństwa. Więcej osób stać na nieruchomości niż dawniej. Ogłoszenia na temat wynajmu mieszkania są często spotykane najczęściej w miastach studenckich (np. Lublin, Wrocław, Kraków). Jest to spowodowane popytem na wynajem, a nie sprzedaż mieszkań. Studenci często sami nie wiedzą gdzie będą chcieli mieszkać w przyszłości, dlatego świetną dla nich alternatywą jest wynajem nieruchomość.

Nieruchomość jest bardzo dobrą inwestycją na przyszłość. Nieruchomość to coś, co jest na zawsze, inwestowanie w działki albo budynki jest najbezpieczniejsze, ponieważ ich wartość będzie ciągle wzrastać. Także jak widać, na nieruchomości można jedynie zyskać, nie stracić. Spokój, jaki mamy mieszkając na wsi jest nieporównywalny do zgiełku i tempa życia w mieście. Mając swoją działkę, nie jesteśmy związani np. regulaminami bloku, nie przyjeżdża śmieciarka o 7:00 rano i nie budzi domowników, a sąsiadów nie mamy, więc nie musimy się znowu denerwować, że ktoś puszcza głośną muzykę i znów nie możemy zasnąć. Jeśli widzisz ogłoszenie o kupnie działki, nie zwlekaj.