12 marca 2018 Brak komentarzy admin Double , ,

Wyposażenie pokoju dziennego jest znacznym wyzwaniem. Dobrze jest wygospodarować na to odpowiednią ilość czasu. Pozwoli to uniknąć wielu pomyłek, które w końcowym rezultacie mogłyby spowodować brak zadowolenia z osiągniętego celu. Jak zaprojektować pokój dzienny, by był on zarazem funkcjonalny oraz elegancki?

Jaką funkcję ma spełniać salon?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym jaką rolę ma spełniać salon. Aranżacja salonu musi zawierać jego funkcjonalność. W inny sposób aranżuje się salon, który ma pełnić tylko funkcję wypoczynkową. a odmienne podejście do tematu trzeba wykazać w przypadku gdy salon ma spełniać również inne zadania, na przykład będzie służył jako sypialnia.

Jaki styl warto wybrać?

To, w jaki sposób urządzi się salon w dużej mierze uzależnione będzie od indywidualnych preferencji osób w nim mieszkających. Ogromną popularnością cieszy się w ostatnim czasie styl skandynawski oparty na minimalizmie. Jego podstawową cechą jest ponadczasowość oraz pewnego rodzaju ascetyzm w wystroju przestrzeni. Dużą rolę spełniają w nim jasne kolory oraz ograniczenie mebli do niezbędnego minimum. Nie znaczy to jednak, iż należy zapomnieć o wszelkich ozdobach. Dopuszczalne są na przykład wazony z kwiatami a także obrazy czy drobne pamiątki. Chodzi o to, by unikać niepotrzebnych gadżetów które pokrywają się grubą warstwą kurzu.

Samemu czy korzystając z usług projektanta – metody aranżacji salonu

Możliwości na to, w jaki sposób urządzić wymarzony pokój dzienny można wymienić co najmniej kilka. Osoby, które świetnie orientują się w najnowszych trendach designerskich mogą to uczynić na własną rękę. Ci, którzy czują się mniej pewnie w tym temacie, powinni skorzystać z konsultacji doświadczonego stylisty przestrzeni. Interesujących stylizacji można również poszukać w Internecie. Bez problemu da się znaleźć popularne strony internetowe zajmujące się tematyką urządzania przestrzeni. Na pewno urządzenie salonu na własną rękę będzie o wiele tańszym rozwiązaniem. Jednak osoby które stać na doświadczonego projektanta wnętrz oszczędzą sporo czasu, jaki musiały by poświęcić na samodzielną aranżację.

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?

Zupełną podstawą jest wygodny kompleks wypoczynkowy. Może to być na przykład komfortowa sofa albo rozkładany narożnik. Decyzja o tym co się zakupi zależy w dużej mierze od potrzeb i możliwości. W przypadku niewielkich salonów, które połączone są z aneksem kuchennym, lepszym rozwiązaniem będzie niewielka sofa. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku samotnych małżeństw. Jeśli w mieszkaniu mieszka więcej domowników, to trzeba zadbać o to, aby każda osoba miała zapewnione miejsce odpoczynku w takim przypadku lepiej kupić narożnik. Poza kompletem wypoczynkowym w salonie powinien znajdować się także telewizor postawiony na odpowiedniej szafce, ewentualnie zamocowany na ścianie. Salon to także dobre miejsce na postawienie komody, na której stać mogą zdjęcia czy inne pamiątki rodzinne. Właściwa aranżacja salonu jest niezmiernie istotne. Jest to bowiem miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia. Od optymalnego zaprojektowania przestrzeni uzależnione jest to, czy można będzie w nim wypocząć i całkowicie zrelaksować się po wyczerpującym dniu w pracy. W pokoju dziennym można również ustawić biblioteczkę na książki. Warto pamiętać o tym, że dopełnieniem całości aranżacji są modne dodatki. Należą do nich między innymi zasłony, obrazy czy też dywany.