12 marca 2018 Brak komentarzy admin Double , ,

Budowanie domu, to wieloaspektowe logistycznie przedsięwzięcie. Wskutek tego trzeba odszukać dobrą firmę, zajmującą się tworzeniem domów od początku. Bardzo dobrze by było by zajmowała się wszystkimi czynnościami od momentu kopania dziury w ziemi, poprzez wybudowanie domostwa w stanie surowym, aż po zaaranżowanie jego wnętrz. Pozwoli to w możliwy sposób zmniejszyć koszty, które jakkolwiek nie należą do nazbyt małych.
Każda ekipa budowlana przeprowadza na początku kosztorys. Od niego wszystko się zaczyna. Jest on jednak przybliżony, bo aczkolwiek ekipa stara się dotrzymać ustaleń, to pomimo tego zawsze mogą wystąpić niespodziewane kwestie, które spowodują podniesienie pierwotnej ceny. Czynnikiem, który ma podstawowy wpływ na cenę, jest technologia budowlana. Znacznie tańsze od stereotypowych murowanych budynków i cieszące się sporą popularnością są tzw. domy kanadyjskie. W tej technologii na płycie fundamentowej, wznoszony jest szkielet domu, który wykonany jest z drzewa. Zasadniczy jest każdy odstęp drzewianych słupków, które zespalone są za pomocą dwóch oczepów, które spajają również całe ściany. Płyty OSB służą tu obiciu całego domu. Konstrukcja zostaje ocieplona, przeważnie wełną mineralną. W następnym etapie od wewnątrz układane są płyty kartonowo- gipsowe, a od zewnątrz np. rozmieszcza się następującą powłokę ocieplenia i kładzie się tynk dekoracyjny.
Bardzo dużo osób decyduje się na domy kanadyjskie ze względów gospodarczych. Budowa budynków w tej technologii generalnie jest kilkakrotnie tańsza od tej tradycyjnej murarsko-tynkarskiej. Najbardziej popularnym zarzutem stawianym takim domom, jest ich mała wytrzymałość. Wiąże się to z niewiedzą czy też złymi doświadczeniami z kiepskimi fachowcami. Przy budowie budynku tego typu, z pewnością nie można szczędzić na materiale. Tylko najlepszej jakości drzewo zagwarantuje, że budynek wolnostojący będzie miał solidną strukturę. Ogromnie kluczowa jest również bardzo porządna izolacja ścian na zewnątrz budynku, aby nie nagrzewał się w lecie, a w zimie szybko nie wychładzał.
Najoczywistszą wartością tej technologii jest krótki czas stawania domu. Nawet w trzy miesiące zdoła pojawić się dom pod klucz. Jeśli zatem dysponuje się zaniżonym budżetem i chce się postawić wymarzony dom, będzie to odpowiedni wybór.
Budowa budynków murowanych jest ciągle najbardziej popularna w naszym kraju. Częsty dylemat stanowi jednakże ogrzewanie domu wielorodzinnego, które produkuje bardzo duże koszta. Wiele osób postanawia się skusić na systemy solarne, które wiąże się z tradycyjnym ogrzewaniem. Jeśli jednakże buduje się budynek od podstaw, należałoby porządnie zaciekawić się domami pasywnymi, które są najbardziej energooszczędne, a ich budowa potrzebuje sprawdzania izolacji termicznej budynku na wielu jej etapach. Aby jak najbardziej zmniejszyć zużycie energii w takich budynkach niedaleko kolektorów słonecznych, wykorzystuje się pompy ciepła, dzięki którym dom staje się w pełni ekologiczny i korzysta jedynie z odnawialnych źródeł energii.
Wybór rodzaju technologii z dziedziny budowlanki zależny jest od preferencji i majętności portfela. Ze względu na rosnące ceny energii poszukuje się przeróżnych alternatyw w technologiach budowlanych, które odpowiednio zastosowane mogą wywrzeć wpływ na jej zużycie i przyjemność zamieszkiwania w jak najkorzystniejszych warunkach.