15 maja 2022 Brak komentarzy admin Double

Tuż po budowie domu, warto się zastanowić, jak chcesz go urządzić. W morzu możliwości można jednak łatwo się zagubić, wynajem dekoratora może być tylko źródłem kolejnych kosztów, a próba dekorowania na własną rękę bez odpowiedniego przygotowania może mieć różny finał. Dlatego warto poznać obecne trendy i tendencje na rynku, aby uniknąć podstawowych błędów oraz dopasować wystrój do Twoich potrzeb, oraz możliwości powierzchniowych. Sprawdź najpopularniejsze nurty wystrojów wnętrz i wybierz odpowiedni dla siebie!

Styl glamour

W świecie dekoratorów panuje przekonanie, że glamour albo się kocha, albo nienawidzi. Wynika to z faktu, że jest to nurt, którego charakterystykę można zamknąć w maksymie: im więcej, tym lepiej. We wnętrzach urządzonych w tym stylu spotkasz pikowane sofy zazwyczaj w różu, beżach lub czerni z akcentami w kolorze złotym, lub srebrnym. Obowiązkowe są też imponujących rozmiarów kryształowe żyrandole i obecne często we wnętrzach duże lustra. Jest to więc wybór dla osób, które lubią dużą ilość dodatków i przepych.

Styl boho

Lubisz łączyć wzory i kolory? Akcenty nawiązujące do natury to tzw. Twoja broszka? To poznaj bliżej styl boho. To, co jest charakterystyczne dla tego nurtu to eklektyzm, czyli łączenie wielu wzorów i nurtów na jednej powierzchni. Z pozoru przestrzeń urządzona w tym stylu może wydawać chaotyczna, jednak z pozoru bezsensowne połączenie wikliny z drewnem to serce tego nurtu. Stosowanie mebli czy dodatków wykonanych z naturalnych materiałów jak wymieniona już wiklina, drewno czy bambus to jedna z wytycznych, którą należy się kierować w stylizacji wnętrza na boho.

Styl rustykalny

Lubisz wiejski klimat? Cenisz sobie wykorzystywanie naturalnych materiałów? I stosowanie jasnych kolorów? To styl rustykalny jest dla Ciebie! Charakteryzuje się on wykorzystaniem drewna oraz kamienia, mebli z historią np. antyków oraz estetyką przypominającą wakacje na wsi. Dodatkami dominującymi w tym nurcie są regionalne ozdoby i ludowe wzory wyciągnięte wprost z polskiej Cepelii, świeże polne kwiaty i hafty. Idealny dla osób, które pragną, aby ich dom był spokojną przystanią pełną ciepła i jasnych tonów.

Styl vintage

Jest to zastosowanie nurtów wnętrzarskich z dawnych lat, ale w minimalistycznej formie. Podobają Ci się geometryczne kształty charakterystyczne dla lat sześćdziesiątych albo charakterystyczne brązowo-żółte tapety znane z mieszkań rodziców, to styl vintage idealnie się wpasuje do Twojego nowoczesnego wnętrza. Jest to ostatnio jeden z najpopularniejszych nurtów wnętrzarskich, ze względu na możliwość zastosowania w nim mebli nadgryzionych zębem czasu oraz obecnością kształtów geometrycznych.

Styl nowoczesny

Marzy Ci się piękny nowoczesny dom w stylu skandynawskim? To styl nowoczesny jest tym, czego szukasz! Poza zastosowanie prostych kształtów, styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm, ograniczona paleta kolorystyczna, proste geometryczne meble i powierzchnie wykonane z metalu, drewna lub kamienia. Ich podstawowym założeniem jest ograniczenie zbędnych dekoracji, ponieważ wnętrza projektowane w tym stylu mają być funkcjonalne i praktyczne. Jeśli denerwują Cię zbędne bibeloty i natłok kolorów to styl minimalistyczny jest dla Ciebie!