3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Double , , ,

Aby dobrze urządzić mieszkanie lub dom posiadać należy trzy cechy. Przede wszystkim należy posiadać talent, odpowiednią wiedzą oraz cierpliwość. Niestety nie każdy łączy w sobie te trzy cechy. W związku z tym w takiej sytuacji korzysta się z usług projektanta wnętrz.

Zlecenie urządzenia mieszkania projektantowi to niezwykle korzystne rozwiązanie. M.in. dlatego, iż dzięki temu zaoszczędzić można mnóstwo czasu. Po drugie można mieć wówczas pewność, że będzie się zadowolonym z efektu końcowego. Jednak na rynku swoje usługi oferuje bardzo wielu architektów wnętrz. Wybór nie jest zatem łatwy. Przeglądając strony internetowego projektantów i ich oferty warto jest zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które mogą nam pomóc w wyborze tego najlepszego.

Przede wszystkim dokładnie przejrzeć należy portfolio projektantów. Każdy profesjonalny projektant powinien na swojej stronie posiadać swoje portfolio. Dzięki temu można zapoznać się z wykonanymi przez projektanta realizacjami. Już na tym etapie można przekonać się przy prezentowany przez niego styl nam odpowiada czy nie.

Po wybraniu kilku projektantów, których usługami jesteśmy zainteresowani poprosić powinniśmy o przedstawienie oferty cenowej. Projektowanie wnętrz nie jest usługą tanią. Dlatego też ceny w tym zakresie są bardzo ważne. Tym bardziej, że często mogą się one od siebie znacząco różnić. Pamiętać jednak należy, że porównując oferty pod kątem ceny nie można kierować się jedynie jej wysokością. Dokładnie przeanalizować należy jaki zakres usług oferuje projektant w ramach swojej oferty. Może bowiem okazać się, że oferta tania wcale nie będzie tą najlepszą. Oferta powinna być także jak najbardziej szczegółowa. Dzięki temu wiedzieć będziemy za jakie usługi i prace dokładnie płacimy.

Oferta jest bardzo ważna, ale projektant do przede wszystkim człowiek, z którym będziemy współpracować. Dlatego ważne jest to w jaki sposób się z nami komunikuje. Czy jest to osoba otwarta, czy odpowiada na nasze pytania i rozwiewa nasze wątpliwości. Dobry projektant wnętrz powinien być dla nas także pewnego rodzaju doradcą. Może np. podpowiedzieć jakie wyposażenie domu będzie najlepsze dla naszego mieszkania. Ważne jest także to czy projektant jest otwarty na nasze sugestie. Mowa tu choćby o zakupie różnego rodzaju materiałów potrzebnych do realizacji, np. farb. Czy projektant z góry określi w jakich sklepach będą kupowane materiały czy jednak zakupu dokona w sklepach przez nas wskazanych. Jest to ważne w przypadku kiedy mamy możliwość zakupu różnego rodzaju materiałów taniej. W ten sposób można zaoszczędzić na realizacji.

Oprócz ustalenia wszelkich warunków współpracy jeszcze przed jej rozpoczęciem bardzo ważny jest już sam etap realizacji. Dobry projektant wnętrz powinien być elastyczny. Podczas urządzania mieszkania może dojść do sytuacji kiedy zdecydujemy się wprowadzenie pewnych zmian. Projektant powinien to akceptować. Poza tym sam powinien takie zmiany proponować jeśli podczas prac zauważy, iż lepsze może okazać się inne rozwiązanie niż to wcześniej ustalone.