13 lutego 2018 Brak komentarzy admin Double , , , , ,

Wnętrze domu powinno nie tylko dobrze się prezentować, ale również być funkcjonalne. Szczególnie dużą uwagę należy poświęcić podłogą. Wybór odpowiedniej, jest gwarantem komfortu i zadowolenia. Jeszcze do niedawna w modzie były panele, jednak takie rozwiązanie nie jest odporne na wodę, czy też ogrzewanie podłogowe.
Pod wpływem wilgoci panele podnoszą się, co jak wiadomo nie wygląda dobrze. Również osoby, które chciałyby mieć ogrzewanie podłogowe, nie mogą mieć zamontowanych paneli. Zresztą bardzo szybko się rysują, jak i trudno utrzymać je w czystości, to samo tyczy się gresu podłogowego. Teoretycznie można zdecydować się na podłogę żywiczną, ale to rozwiązanie jest drogie i według niektórych chemików rakotwórcze. Ponadto podłogi w panelach, czy gresie nadają wnętrzu surowości i nie specjalnie sprawdzają się w domach, czy mieszkaniach z małymi dziećmi. Są również śliskie i łatwo na nich o upadek. Warto również zwrócić uwagę, że jeżeli jesteśmy rodzicem, dziecka, które dopiero uczy się chodzić panele, czy gres nie ułatwią tego, ponadto w razie upadku dziecko nie tylko będzie miało uraz psychiczny, ale również może się poobijać, jak i zniechęcić.
Doskonałym wyborem niewątpliwie są dywany, albo wykładziny. Nie tylko doskonale się prezentują, ale również szeroki wybór sprawia, że łatwo dopasować je do każdego wnętrza, któremu doda stylu oraz klasy. Najwyższa jakość wykonania połączona z doskonałymi materiałami, sprawi, że są to bardzo trwałe produkty.
Dostępne są modele zrobione z różnych materiałów. Te wykonane z poliestru są bardzo miękkie, mogą być też puszyste, idealnie sprawdzają się w pokoju dziecka. Kolejną ich zaletą jest niska cena oraz odporność na zabrudzenia, a w razie konieczności łatwe usunięcie plam. Te z akrylu, połączone z lurexem są doskonałym wyborem do salonu, dla osób które cenią elegancję oraz luksus. Produkty z dodatkiem wełny doskonale utrzymują temperaturę, świetnie też wyglądają położone przy kominku. Doskonałym wyborem są również modele tkane, które wykonywane są na specjalne życzenie klientów, a cena ich zależy od wielkości i wybranych kształtów
Dywany dostępne są w różnych kształtach, począwszy od owalnych, okrągłych, przez kwadratowe oraz prostokątne.
Ten element aranżacji wydaje się niezastąpiony dla tych którzy cenią komfortowe rozwiązanie. Mnogość wzorów i kolorów, sprawi, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrym wyborem dla dywanów, są tez wykładziny dywanowe. Wykładzina może mieć różną wysokość oraz kolor. Do najlepszy wybór do pokoju nastolatka, który nie lubi sprzątać, gdyż bardzo łatwo utrzymać ich czystość, również sprawdzi się w domach ze zwierzętami. Sierść i włosy nie wbijają się w sploty, dzięki temu wystarczy tylko odkurzyć.
Najnowsze materiały, z których tworzone są dywany i wykładziny sprawia, że są również odporne na roztocza i nie wzmagają alergii. Poprawiają również akustykę pomieszczeń oraz ją wyciszają. Zatem warto zdecydować się na dywany i wykładziny, które dzięki swojej trwałości oraz niezawodności będą nam służyć przez wiele lat.