3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Double , ,

Jeśli jesteśmy posiadaczami nowo zakupionego mieszkania czy domu,, stajemy przed ważnym zadaniem, czyli urządzeniem go. Przeglądając katalogi i strony internetowe, jesteśmy zasypywani informacjami na temat wystroju wnętrz, co jest modne w danym sezonie, na co się zdecydować, a z czego zrezygnować itd.

Jak się w tym wszystkim odnaleźć i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązania? Mamy dwa wyjścia. Możemy zatrudnić osobę, która zawodowo zajmuje się urządzaniem mieszkań i dla której projektowanie wnętrz to chleb powszedni. Będziemy mieli wtedy pewność, że znajdzie dla nas wszystko czego potrzebujemy i będzie to zgodne z obowiązującymi trendami. Możemy też zająć się wszystkim sami i mieć satysfakcję z tego, że wszystko będzie naszym pomysłem. Architekci wnętrz stworzą unikalny projekt, wyliczą koszty remontu i z pewnością mogą zaskoczyć nas pomysłami, które nam przedstawią. Znajdą rozwiązania na aranżację małej łazienki i wykorzystają skrzynki drewniane jako meble. Jednak, jeżeli sami mamy głowę pełną pomysłów, to z powodzeniem możemy się uporać z remontem.

Zacznijmy od korytarza, czyli od wejścia do mieszkania. Z pewnością musi robić dobre wrażenie na wszystkich, którzy odwiedzają nasze progi. Niekiedy inne osoby tylko tyle zobaczą, np listonosz czy kurier, więc wejście to wizytówka naszego lokum. Powinien być w jasnych, ciepłych i delikatnych kolorach. Jeśli korytarz jest wąski, warto zadbać o optyczne powiększenie go, wykorzystując np. wielkie lustro, które może zajmować całą ścianę, albo być drzwiami do szafy. Taki zabieg z pewnością optycznie powiększy hol. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie tapety z pejzażem np. morza czy wiejskiego pola lub tapety 3d, która z pewnością wszystkich zaskoczy. Jeśli chcemy ożywić wnętrze, zdecydujmy się na kolorowy obraz, fantazyjne wieszaki na ubrania lub kolaż z naszych zdjęć. Możliwości jest mnóstwo i wszystko zależy od naszej wyobraźni. Salon i kuchnię warto utrzymać w jednym stylu. Jeśli decydujemy się na jasne meble kuchenne, wybierzmy podobne do salonu.

Dodatki mogą zdziałać cuda i nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Wybierzmy zasłony i poduszki w takich samych, żywych kolorach, a z pewnością całość będzie prezentować się ciekawie i zaskakująco. Jeśli chodzi o wystrój łazienki to możemy poszaleć. Jest wiele rozwiązań i możliwości. Modne są zarówno jasne, delikatne płytki, jak i takie w jaskrawych kolorach, jak również intensywnie czarne i czerwone. Tu także można dać ponieść się fantazji i wybrać nietuzinkowe rozwiązania. Sypialnia to miejsce, które raczej nie będzie odwiedzane przez gości. Warto postarać się w tym miejscu o intymną atmosferę, dobrać romantyczne dodatki, ustawić świece a może starą toaletkę, najlepiej kupioną na targu staroci. Ważne jest, żeby nie było tutaj telewizora. Sypialnia to takie miejsce w mieszkaniu, które ma służyć odpoczynkowi, a telewizja tylko rozprasza nasze zmysły. W oknach najlepiej zamontować światłoodporne tapety, dzięki którym będziemy mieli idealnie zaciemnione wnętrze.