12 marca 2018 Brak komentarzy admin Double , ,

Każdy remont domu wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel odpowiedniej ilości czasu, jak również z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych kłopotów związanych z jego przeprowadzaniem. Nie ma co ukrywać, najwięcej stresów pojawia się przy okazji remontowania łazienki. Jest to również niezmiernie problematyczne dla wszystkich członków rodziny. Na pewien okres czasu pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się a także korzystania z toalety. W takiej sytuacji najlepiej jest wysłać całą familię na wakacje. Alternatywnym, jednak bardziej uciążliwym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. Aby pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu niespodzianek, warto się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł sprawnie i szybko a przy tym aby nie był zbyt uciążliwy?

Przygotowanie do remontu łazienki

Totalną podstawą jest dobrze ułożony plan wykonywania działań. Na pierwszym miejscu należy zastanowić się nad tym, jak po remoncie łazienka ma się prezentować. Jest to związane z wieloma godzinami które trzeba spędzić w sklepie budowlanym albo przed monitorem komputera w przeglądaniu najoptymalniejszych rozwiązań. Najwięcej czasu pochłania dobór kolorystyki płytek oraz podjęcie decyzji czy lepsza będzie wanna, czy też może lepszym wyjściem okaże się zakup kabiny prysznicowej. Dobrać do siebie należy wszystkie elementy, również muszlę klozetową. Całość należy wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience zmieściła się pralka, a także kosz na brudną bieliznę. Kiedy już wszystkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w sytuacji malowania pokoju czy układania paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle podczas remontu i aranżacji łazienki warto jest wspomóc się fachowcami. Będą tu bowiem niezbędne rozmaite umiejętności zarówno hydrauliczne jak i w kwestii układania płytek. Najbardziej renomowani robotnicy mają bardzo napięte grafiki, dlatego rezerwacji terminu trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Najnowsze trendy w projektowaniu łazienek

Planując remont łazienki trzeba wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązania panujące na rynku. Przy wyborze odpowiedniej kolorystyki pomocne mogą okazać się aranżacje przedstawione w kolorowych magazynach o tematyce remontowej. Także w Internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych aranżacji. Współcześnie, Jeśli chodzi o wystrój łazienki to przeważają płytki o jasnych, kremowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej spotkać można szafki łazienkowe wykonane z litego drewna, w neutralnym kolorze. Warto w takim przypadku sprawdzić czy szafka była odpowiednio zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Projekt łazienki o niewielkich rozmiarach

Ogromnym wyzwaniem jest aranżacja łazienki o niewielkich wymiarach. Na niewielkiej przestrzeni należy zmieścić wszystko to co jest niezbędne na co dzień. W takim przypadku, lepszym wyjściem niż wanna z pewnością będzie kabina prysznicowa. Dobrze jest również zaoszczędzić przestrzeń montując umywalkę o niewielkich rozmiarach, a kosz na brudną bieliznę chowając w specjalnej zabudowie. Pragnąc optymalnie zagospodarować dostępne miejsce można skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego architekta.