10 października 2019 Brak komentarzy admin Double , , ,

Każdy marzy o własnych czterech kątach. Rozpoczynając swoje dorosłe życie, zaraz po znalezieniu dobrej pracy, rozglądamy się za odpowiednim miejscem do zamieszkania. Dla szukających, sprzedam mieszkanie.

W mieszkaniu najbardziej istotne jest rozmieszczenie pokoi, światło i czystość. Wnętrza utrzymane są w neutralnych kolorach, tak że sprostają oczekiwaniom każdego. Bez względu na gusta, dodatki będziemy mogli dobrać sobie sami. Wyposażenie mieszkania jest bardzo istotne, zwłaszcza jeśli chcemy się prędko wprowadzić. Dodatkowym plusem będzie wykończenie pomieszczeń i brak zobowiązań do remontu. W wyposażeniu mamy szafę oraz meble w kuchni. To duża oszczędność, ponieważ nie będziemy musieli wydawać kilku tysięcy na asortyment. Cenę możemy zawsze negocjować. Rozglądnijmy się jakie sklepy i atrakcje znajdują się koło naszego przyszłego osiedla. Warto zaraz po obejrzeniu zdjęć, zadzwonić i umówić się na termin oglądania domu. Jeśli boimy się podejmować decyzji samemu, to zabierzmy ze sobą partnera/partnerkę lub osobę kompetentną. Przygotujmy sobie wcześniej listę pytań. Często już po przekroczeniu progu, jesteśmy pewni, że to to. Plusami będzie duża łazienka, balkon oraz miejsce parkingowe.

Jeżeli mamy dzieci, to upewnijmy się, że niedaleko znajdują się takie atrakcje, jak: park, plac zabaw oraz przedszkole. Pamiętajmy, że dobro i szczęście na twarzach najbliższych, sprawi, że i my będziemy bardziej szczęśliwi. W obecnych czasach młodzi ludzie, nawet mając rodziny, decydują się, by mieszkać w bloku. Kiedy dzieci dorosną, będą miały blisko szkoły, a my nie będziemy tracić czasu na dojazdy. Poza tym dom i działka, to inwestycja, w którą trzeba ciągle wkładać pieniądze i spędzać dużo czasu na sprzątaniu i pielęgnacji ogródka. Oczywiście z biegiem lat, będziemy mogli zamienić lub sprzedać mieszkanie i kupić dom. Jeżeli pracujemy 40 godzin tygodniowo, zaoszczędzimy czas na dojazdach. Poza tym w okolicy znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne: kawiarnie, aptekę, sklepy spożywcze itd. Mając małego pieska, też nie będziemy mieli problemu, aby wychodzić z nim na trawę, zwierzęta w kamienicach i blokach, to już norma. Prawie każdy starszy człowiek ma psa towarzysza. Jeżeli zaprzyjaźnimy się z sąsiadami, będziemy mogli się z nimi dogadać, aby pilnowali naszego lokum, podczas dłuższych wyjazdów.

Co będzie działać oczywiście w obie strony. Jeszcze jednym plusem jest to, że do sklepu za rogiem wyskoczymy szybko w piżamie lub dresie i nikt nie będzie patrzył na nas krzywo. Lokalna społeczność dba o dobro sąsiadów i będziemy mogli się spodziewać rozmaitych konkursów, pikników i tym podobnych. Spółdzielnia dba o czystość na ulicach oraz na klatkach schodowych, śmieci są segregowane. Często mamy dostępne garaże, a jeśli nie to parking, który znajduje się za ogrodzeniem. Wnętrze powinny być przestronne i mieć potencjał, by spełnić nasze marzenia np. o salonie wypoczynkowym z dużą kanapą, telewizorem i stolikiem kawowym. Kuchnia też powinna być dobrze umieszczona i mieć miejsce na duży blat.