12 marca 2018 Brak komentarzy admin Double , ,

Zauważalną skłonnością jest to, że mieszkańcy wielkich miast z ochotą wybierają mieszkanie na przedmieściach. Spotykamy to we wszystkich metropoliach, gdzie ucieka się przed hałasem miasta, w którym na co dzień się pracuje, ażeby podładować „akumulatory” i móc odprężyć się po ciężkim dniu pracy potrzebują ciszy a nie zgiełku centrum miasta. Nie inaczej jest w naszej stolicy. W tej sytuacji wielu ludzi chcących się tam osiedlić szuka mieszkania na przedmieściach stolicy Polski. Można odnaleźć bardzo dużo ofert od przedsiębiorców, którzy oferują nowe mieszkania w korzystnej cenie. Chociaż jeśli szuka się spokoju oraz pragnie się przeprowadzić z centrum miasta, jest się gotowym zapłacić za to zdecydowanie nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele inwestycji, spowodowanych tym, że coraz więcej osób przyjeżdża do stolicy Polski „za chlebem” popyt na mieszkania ciągle się zwiększa.
Na przedmieściach naszej stolicy powstają przedsięwzięcia deweloperskie mające związek z mieszkaniami bezczynszowymi. Nowe mieszkanie można dostać nawet za mniej niż 300 tys. zł, co jest ogromnie nie wielkim kosztem jeśli chodzi o tę lokalizację. Zachęcają potencjalnych mieszkańców uroczymi krajobrazami, otoczeniem parku oraz równoczesnym bliskim sąsiedztwem, jednak nie tak aby zakłócać spokój, drogi prowadzącej do stolicy Polski. Dodatkową korzyścią oferty jest zdecydowany brak wszystkich kosztów dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W bliskiej odległości są także węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest również przedsięwzięcie nowo wybudowanego centrum handlowego. Domy bezczynszowe położone są w odległości 13 km od naszej stolicy. Budowlańcy zachęcają także potencjalnych klientów mieszkaniami z ogródkiem. Jest to niewątpliwie oferta dla osób, które nie mają problemów z sąsiadami i nie są konfliktowe.
Na przedmieściach Warszawy planowanych jest duża ilość inwestycji budowlanych. W większości przypadków przedstawiają one widoki wiejskich krajobrazów a także osiedli otoczonych zielenią, które doskonałe są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli szukających spokoju oraz wytchnienia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają być wybudowane będą przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort pod postacią wind. W planach zaplanowane zostały również hale garażowe, oraz lokale usługowe mieszczące się na ich terytorium.
Cenione na rynku nieruchomości w stolicy Polski są również nowoczesne apartamenty i lofty. Zwłaszcza te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania adaptowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak trzeba wiele zapłacić, zwłaszcza jeśli wykończone jest pod klucz.
Wybierając położenie mieszkania na przedmieściach stolicy, trzeba przede wszystkim mieć na uwadze odległość od centrum miasta, jeżeli tam właśnie pracujemy. Ponadto istotne jest również zebranie informacji jak w każdej takiej sytuacji w planowanych przedsięwzięciach w miejscu, gdzie kupujemy mieszkanie od budowlańca. Ponieważ w Warszawie oraz na jej peryferiach planowanych jest bardzo dużo przedsięwzięć, przy wyborze lokalizacji mieszkania istotny może być aspekt cichej i spokojnej położenia. W końcu jeśli chcielibyśmy mieszkać w hałasie szukalibyśmy mieszkania blisko centrum Warszawy.