13 lutego 2018 Brak komentarzy admin Double , ,

Decydując się na budowę domu, wybieramy projekt, następnie firmę, która ma go wybudować. Tutaj warto zdecydować się na specjalistów z doświadczeniem. Po powstaniu murów należy pomyśleć o instalacji elektrycznej. Sprzęt elektroinstalacyjny, który jest rozprowadzony przez przewody niewątpliwie powinien być najwyższej jakości, tylko wtedy gwarantuje bezpieczeństwo. Największą uwagę powinno poświęcić się rozdzielnicy, która zawiera zabezpieczenie nadmiarowoprądowe, jak i wyłączniki, które reagują na przeciążenia. W razie uszkodzenia izolacji, czy też zasilania, odcinają automatycznie prąd, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa, czy też zagrożenia dla życia. Obwody są projektowane tak, aby spełniały określone funkcje. Tutaj należy wziąć pod uwagę charakter pomieszczenia oraz jak zamierzamy wykończyć ściany. W suchych pomieszczeniach, bądź lekko wilgotnych przewody układa się w tynku, bądź pod tynkiem. W sytuacji, gdy chcemy wykonać podłączenie do pomieszczeń narażonych na dużą wilgoć kable przyłączowe powinny być prowadzone do zewnętrznej ścianie. Instalacje elektryczne powinna być priorytetem, a źle wykonane mogą stwarzać duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Bardzo często chcąc zaoszczędzić wybieramy firmę, która jest najtańsza, bądź korzystamy z usług samozwańczych fachowców. Niestety popełniają oni liczne błędy. Przed podłączeniem prądu, elektryk wykonuje projekt przyłączy elektrycznych i na tej podstawie powinno się wykonywać instalację. Największym błędem jest stosowanie przewodów o zbyt małych przewodach, co niestety może doprowadzić do pożaru. Natomiast zbyt bliskie umieszczenie przewodów prowadzi do awarii oraz spięć. Odpowiednio wykonana instalacja pozwala na bezpieczne korzystanie ze sztucznych źródeł światła oraz sprzętów elektrycznych. Od samego początku należy wziąć pod uwagę, z jakich sprzętów chcemy korzystać, gdyż pod tym kątem należy dobrać odpowiednią ilość gniazdek. Ten niezwykle istotny element powinien mieć wysoki stopień ochrony ip. Gniazdka umieszczane w łazience, czy też blisko zlewozmywaków muszą być bryzgoszczelne, dlatego tutaj wykorzystuje się gniazdka z klapką stanowiącą ochronę.
Instalacja elektryczna zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo. Jej wykonanie należy powierzyć specjalistom, którzy dysponują olbrzymią wiedzą oraz doświadczeniem. Koszty usług elektrycznych zależne są od rejonu, choć wahają się na podobnym poziomie. Montaż kosztuje około 70 złotych za punkt, natomiast montaż gniazdka około 25 zł.
Domowa instalacja elektryczna jest skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem, jednak wykonana przez certyfikowanego elektryka sprawi, będzie nam służyć przez wiele lat, bez konieczności jej wymiany. Elektryk zajmie się zarówno projektem, jak i zakupem poszczególnych elementów. Odpowie też na każde pytanie, czy rozwieje wątpliwość. Najwyższa jakość usług, w połączeniu z najlepszymi materiałami gwarantuje bezpieczeństwo, jak i oszczędność pieniędzy. Wykorzystanie urządzeń o wysokiej klasie energooszczędności sprawi, ze rachunki na prąd będą niskie.