12 marca 2018 Brak komentarzy admin Double , ,

Bramy do zakładów muszą charakteryzować się przede wszystkim trwałością i wieloma funkcjami. Wybierając bramy do warsztatu samochodowego trzeba mieć na uwadze sposób ich otwierania. Najlepiej funkcjonalne będą bramy automatyczne otwierające się do góry. Takie rozwiązanie spowoduje, że w warsztacie będzie więcej miejsca. Bramy segmentowe to takie, które klienci wybierają najczęściej. Materiałem który wykorzystuje się przy ich wytwarzaniu jest profil stalowy ocynkowany, co zapewnia ich trwałość i niezawodność. Dają spore możliwości do aranżacji z tego względu iż można je zakupić w różnych kompozycjach kolorystycznych i dostosować do elewacji. Bramy segmentowe mogą istnieć także w wersji panoramicznej, co da lepsze światło wewnątrz budynku. Niesamowitym rozwiązaniem dla warsztatu samochodowego może być połączenie profili aluminiowych z przeszklonymi materiałem plexi szybami. Wszystkie elementy bramy wykorzystywane w przemyśle muszą sprawować się bez zarzutu, dlatego zarówno prowadnice, jak i okucia, czy zawiasy wykonane zostały ze stali nierdzewnej.
Ważnym elementem są zabezpieczenia. W bramach automatycznych stosowane są rygle, które sprzężone są z mechanizmem, jednakże mogą działać również bez zasilania. Istotnym elementem jest także dobry zamek. Ponieważ każda brama musi być w niego wyposażona. W razie zacięcia się otwierania bramy automatycznej, szczególnie w przypadku kierowania warsztatem samochodowym trzeba mieć do niej stały dostęp. Najczęściej zamki zabezpiecza się także kodem
.
Oprócz aspektów ochrony przed włamaniem istotne jest również przestrzeganie BHP. Z tego powodu bramy do warsztatu samochodowego muszą być zaopatrzone w system zabezpieczający przed niekontrolowanym opadnięciem. Ponadto dla bezpieczeństwa stosuje się panele przeciwzgnieceniowe.

W przypadku awarii automatycznego systemu powinno się posiadać stały dostęp do usług serwisowych. Firmy cieszące się renomą na rynku posiadają zespół pracowników, którzy zajmują się naprawianiem bram automatycznych. Szybkie zlikwidowanie usterki jest priorytetem, zwłaszcza w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego przed zakupem bramy automatycznej warto zorientować się w warunkach serwisowania i długości gwarancji jaką oferuje producent
.
Bramy segmentowe, rolowane, czy uchylne wykonuje się według wymiaru. Dzięki temu brama jest dopasowana idealnie. Panele z których zbudowana jest brama mogą być również lakierowane, czy też powlekane PCV. Bardzo dobre bramy produkowane są według restrykcyjnych norm jakościowych, odporności na wiatr, przepuszczania wody, jak również przepuszczanie powietrza, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania jak również trwałość na długie lata.
W warsztacie samochodowym powinna zostać zagwarantowana właściwa temperatura, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego uszczelnienia bramy. Najbardziej skuteczna i zapobiegająca powstawaniu szczelin jest pianka poliuretanowa i to ją bardzo często się wykorzystuje. Zapewnia to że praca mechanika będzie komfortowa, a także istotne jest z punktu widzenia reparacji, szczególnie w okresie zimowym. Wymiana akumulatora powinna odbywać się w końcu w komfortowych warunkach. Dobrej jakości brama usprawni pracę warsztatu samochodowego i zwiększy mobilność. Warto dobrze zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, tak by wybrać najbardziej odpowiedni produkt, który będzie służył wiele lat.